Stevie Wonder – Isn’t She Lovely Brak ocen.

Szczegóły filmu

Loading

„Isn’t She Lovely” to piosenka Stevie Wondera z jego albumu z 1976 roku, „Songs in the Key of Life”. Teksty świętują narodziny jego córki, Aishy Morris. Wonder współpracował nad piosenką z autorką piosenek z Harlemu i właścicielem studia Burnetta „Bunny” Jones.

Piosenka otwiera trzecią stronę „Songs in the Key of Life” i zaczyna się pierwszym płaczem dziecka nagranym podczas rzeczywistego porodu. Nagranie Wonder kąpiącej Aishę jako starszego niemowlaka pojawia się w końcowej części utworu, zmiksowane z rozbudowanym solo Wondera na harmonijce chromatycznej. A tak przy okazji, nie zastanawialiście się nigdy, czy Stevie Wonder naprawdę nic nie widzi?

Na wszystkich instrumentach słyszanych w piosence gra Wonder, z wyjątkiem niektórych partii klawiszy granych przez Grega Phillinganesa. Podczas procesu nagrywania basista Nathan Watts ustanowił linię gitar basowych, która posłużyła jako ścieżka przewodnia dla Wondera, ale Wonder ostatecznie zastąpił to własnym wykonaniem na basie.

Ponad sześciominutowa piosenka nie została wydana jako singiel, ponieważ Wonder nie chciał skrócić utworu, aby pasował do formatu 7″, 45 rpm. Gdy konsumenci domagali się singla, wytwórnia Tamla poszła na kompromis pod koniec 1976 roku, a wersję promocyjną rozesłano rozgłośniom radiowym w wersji o długości 3:26. Okazała się popularna i ​​w styczniu 1977 roku osiągnęła 23 miejsce na liście przebojów Adult Contemporary. Od tego czasu piosenka stała się standardem, wykonywanym przez wielu artystów.

Wonder wykonał piosenkę na żywo dla królowej Elżbiety II na jej koncercie z okazji Diamentowego Jubileuszu 4 czerwca 2012 roku, ze zmodyfikowanym tekstem tak, aby odnosił się do królowej.

Oceń film video